Ubezpieczenia grupowe pracowników Wrocław

Towarzystwo Aviva proponuje szeroki wachlarz ubezpieczeń pracowników.

Ubezpieczenia grupowe Aviva

Ubezpieczenia grupowe Aviva to elastyczne rozwiązanie dla przedsiębiorstw niezależnie od ich wielkości i profilu działalności.

Ubezpieczenie może obejmować ochroną wszystkich pracowników lub tylko wybrane ich grupy łącząc w sobie część ochronną z elementem inwestycyjnym.

Dobrze skonstruowany, dopasowany do specyfiki danej firmy program ubezpieczenia grupowego jest elementem polityki personalnej przedsiębiorstwa i dodatkowym składnikiem systemu wynagrodzeń.

Ubezpieczenie może obejmować ochroną wszystkich pracowników lub tylko wybrane ich grupy łącząc w sobie część ochronną z elementem inwestycyjnym.

Istotą grupowych ubezpieczeń na życie jest objęcie ochroną grupy ludzi w pewien sposób ze sobą związanych (np. pracowników jednego zakładu pracy) poprzez zawarcie jednej umowy ubezpieczenia. Dzięki temu możliwe jest obniżenie kosztów, zarówno ochrony ubezpieczeniowej (poprzez rozproszenie ryzyka na większą liczbę osób), jak również kosztów zawarcia i późniejszej obsługi umowy.

Dodatkowym atutem przy ubezpieczeniach obejmujących dużą grupę osób jest możliwość ubezpieczenia bez konieczności wykonywania przez uczestników badań medycznych.

Bardzo często umowy ubezpieczenia grupowego pełnią również dodatkową funkcję oszczędnościowo-inwestycyjną.

Oczywiście nie w każdym przypadku składkę musi finansować pracodawca. Istnieje możliwość finansowania składki przez samego pracownika, lub też przez pracownika i pracodawcę w określonych częściach.

Pracownicze Programy Emerytalne

Pracownicze Programy Emerytalne (PPE) to jedna z dobrowolnych form gromadzenia kapitału na przyszłe świadczenia emerytalne. Podstawą prawną ich funkcjonowania jest Ustawa z 20 kwietnia 2004 roku o pracowniczych programach emerytalnych (Dz. U. Nr 116 poz. 1207 z późniejszymi zmianami). Programy PPE mogą być prowadzone w czterech formach, z których najpopularniejszymi są - PPE w formie grupowego ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym oraz PPE w formie umowy z funduszem inwestycyjnym.

Grupowe ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

Grupowe ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków adresowane do osób prowadzących firmy, zatrudniających 5 lub więcej pracowników.

Ubezpieczenie Podróży Służbowych

Niezależnie od tego dokąd wyjeżdżasz w sprawach zawodowych, zapewnij bezpieczeństwo sobie i swoim pracownikom w czasie podróży służbowej. >> Ubezpieczenie Podróży Służbowych

Ubezpieczenia Aviva Wrocław. Z przyjemnością udzielę Państwu wyczerpujących informacji na temat bogatej oferty ubezpieczeniowej Grupy Aviva. Proszę o kontakt : Urszula Swaryczewska Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Wrocław Tél. 71 372 38 76 Tel.kom. 601 87 72 38 76 Mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.